BAĞDAT CADDESİ'NDE MÜTHİŞ BİR AVUSTURYA LEZZETİ: MÜLLER CAFE!
BAĞDAT CADDESİ'NDE MÜTHİŞ BİR AVUSTURYA LEZZETİ: MÜLLER CAFE!

AVUSTURYA’NIN ÜNLÜ ORGANİK CAFE / RESTORANI ‘’MÜLLER’’ İSTANBUL BAĞDAT CADDESİ’NDE İLK MEKANINI AÇTI.

 

Zengin Avusturya mutfağının ünlü markası Müller Cafe Bar ve Restoran, uzun yıllar Avusturya’da yaşayan Tufan ve İrfan Eserova kardeşler tarafından İstanbul Bağdat caddesindeki ilk mekanında damak tadına düşkün seçkin müdavimleri ile buluştu.

 

İstanbul’un eğlence dünyasına tamamen organik yiyeceklerden oluşan renkli mutfağı, DJ performansları ve canlı müzik gruplarını müzik severler ile buluşturarak,  farklı bir soluk kazandırmanın peşinde olan Eserova kardeşler, Türkiye’de eksikliği duyulan Müller konseptini ülke geneline yayarak sektörün önde gelen markası olmayı hedefliyor.

 

Genç, kendini genç, dinamik hisseden herkesin rahat ve hareketli bir ortamda farklı lezzetlerle buluştuğu Müller Cafe gecelerinde DJ veya canlı müzik dinleyebilir unutulmaz eğlence ve buluşmalar yaşayabilirsiniz.

 

Toplam 300 m2 üzerinde kurulu mekanda 130 kişi oturarak 30 kişi ayakta ağırlanıyor. Müller Cafe’de sergi ve konferanslar, özel toplantı, davetler, doğum günü organizasyonları da yapılabiliyor. Toplam 25 kişinin çalıştığı Müller’e gittiğinizde arabanız kadınların daha iyi ve dikkatli araba kullanıyor olması nedeniyle kadınlar tarafından teslim alınıyor.

 

Her gün 07: 00 de kapılarını açan mekan, hafta içi 24:00’e kadar hafta sonları ise; 02:00 ye kadar açık.

 

MÜLLER DE SANAT ETKİNLİKLERİ

 

Avusturya Cafe kültürünün  olmazsa olmazı olan farklı sanat etkinliklerinin yanı sıra sergi mini tiyatro gösterileri gibi kültürel etkinliklere e sahipliği yapıyor.

 

GECE VE MÜZİK

 

Pop, Deep house, House,smooth jazz,ve ağırlıklı klasik müzik çalınıyor. Haftanın dört günü ise farklı tarzda farklı DJ’lerin performansları saat;  18:00 de başlıyor, gece 02:00 ye kadar devam ediyor. 

 

Hafta sonları farklı ülkelerin müzikleri canlı müzik grupları tarafından yorumlanıyor.

 

Gece saat 23:00 ten sonra Müller’de kimse yerinde oturmuyor, ilerleyen saatlere kadar dans müzik ve eğlence devam ediyor.

 

Müller Cafe Mutfağından spesyaliteler! Baş aşçı Avusturya’dan!

 

Mekanın baş aşçısı ve mutfak koordinatörü Avusturya hatta Avrupa mutfağının tanınmış isimlerinden Roland Tret.  Avusturya mutfağına ciddi katkıları bulunan Tret’in yayınlanmış yemek kitapları bulunuyor.

 

Ağırlıklı Avusturya mutfağının lezzetlerini İstanbul ile buluşturan Müller Cafe’de yediğiniz her şey organik ve sağlıklı, fit yemeklerden oluşuyor Avusturya mutfağının en ünlü yiyecekleri arasında yer alan Wiener Schnitzel farklı tarzlarda yapılan mutfağın öncü yemeklerinden.

 

Birbirinden farklı et, sebze ve balık lezzetlerini birbirinden leziz soslarla denediğinizde Müller Cafe mutfağından vaz geçemeyeceksiniz. Bir kişi ortalama 40 ile 160 TL arası ödeyerek mekandan çıkabilir, seçiminize bağlı.

 

Müller mutfağının kendine özgü birçok bitki çayı tatlı ve pasta çeşidini tatmanız önerilir ama muhakkak Malenka Honig Strudel yemeden oradan ayrılmayın.

 

MÜLLER BAR

 

Oldukça zengin alkollü ve alkolsüz içki alternatiflerinin yer aldığı Müller bar da herkesin damak tadına uygun whisky çeşitleri, coctailler, alkolsüz farklı tatlarda taze meyve suları bulabilir siniz. İçkinizi işletmenin kendi yapımı sıcak baharatlı bademle yudumlamanızı öneririz.

 

VİYANA VALS MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE PAZAR BRUNCHLARI

 

Mekanın işletmecilerinin haftanın en önemli ve özel günü olarak yorumladığı Pazar Brunchları açık büfe. Onlarca çeşidi bir arada bulacağınız brunch büfesinde yok yok.

 

Viyana Vals müzikleri ve sevilen klasik eserler eşliğinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 

Saat 15.00 e kadar devam ediyor. Kişi başı 65 TL

 

Bağdat Caddesi Müller, Müller Cafe’nin Master Frinchise’ı ve Frinchise verme hakkında sahip bir kuruluştur.

 

MÜLLER CAFE’NİN TARİHÇESİ

 

Avrupa’nın en ünlü kayak merkezi Kitzbühel’de kayak tutkunu Toni Saler tarafından 1955 yılında kurulan Müller Cafe, ilk kez damak tadına düşkün ve kış sporları tutkunları tarafından ilgi gördü. Organik ve nefis yiyeceklerinden dolayı kısa sürede markalaşarak Almanya ve İsviçre de şube açarak buluşma noktası haline geldi.

 

Kış sporları müdavimlerinin güne güçlü bir organik kahvaltıyla başladıkları Müller Cafe gün boyu heyecan verici spor sonrası doyumsuz şarap veya bira sunumlarının yanı sıra Dj ve canlı performanslarıyla da ünlü.

Haberin Diğer Fotoğrafları