CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BİLAL ÖZCAN’IN GEÇEN YILKİ ÖNERİSİNİ DİLE GETİRDİ!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN,  BİLAL ÖZCAN’IN GEÇEN YILKİ  ÖNERİSİNİ DİLE GETİRDİ!

AKLIN YOLU BİR, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA AYNI İLGİNÇ ÖNERİDE BULUNDU!

 

15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen hain darbe girişiminin yıldönümünde tüm yurtta törenler yapılıyor.

 

O gece en çok şehitin verildiği İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakası tarafında düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bilikte, on binlerce vatandaş katıldı.

 

O gece burada şehit düşen çok sayıda vatandaşımızın yakınları ve olaylarda yaralanan gazilerimiz de tören alanına kurulan protokol oturma düzeninde yerlerini aldılar.

 

ERDOĞAN’DAN GUANTANAMO ÖNERİSİ!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin birinci yılında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen anma törenine katılmak için Nakkaştepe'den yürüyerek alana geldi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Köprüsü'nde konuşma yaptı. "FETÖ'cülerin şuan daha iyi günleri." diyen Erdoğan, "Geçen gün sayın Başbakanımız ile konuştuk. Bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi tek tip elbiseyle mahkemeye çıksınlar." diye konuştu.

 

BİLAL ÖZCAN DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA YAZMIŞTI

 

40 yıllık gazeteci yazar Bilal Özcan geçen yıl, hain darbe girişiminden 14 gün sonra 29 Temmuz'da kaleme aldığı yazıda, FETÖ’cü hainleri cezaevlerinde tıpkı Amerika’nın 11 Eylül sanıklarına Guantamona’da yaptığı gibi tek tip ve renkli özel kıyafetle tecrit edilmeleri gerektiğini yazmıştı. Ancak Bilal Özcan FETÖ’cüler için Guantonamo mahkumları gibi turuncu elbise değil, bir başka rengi önermişti.

 

Bilal Özcan yazısında şöyle demişti:

 

‘Ve FETÖ’cü mahkumların hepsine, tıpkı Guantonamo’daki mahkumlara yapıldığı gibi tek renk, aynı tip mahkum elbisesi giydirilmelidir.

 

Hatırlarsanız ABD devleti, 11 Eylül’le ilişkili teröristlere Guntonamo’da turuncu mahkum kıyafetleri giydirmişti,

 

Benim önerim, FETÖ’cülere ‘Turkuvaz’ renkli mahkum kıyafeti giydirilmesidir.’

 

İŞTE, BİLAL ÖZCAN'IN O ÇOK İLGİNÇ YAZISI; TIKLAYIN

Haberin Diğer Fotoğrafları